Astma i alergia na ciążę i wczesne niemowlęctwo

Pacjenci zajmujący się tą interesującą książką są szczególnie problematyczni i często zapomina się o nich zarówno w trakcie astmy, jak i alergii. Są w ciąży lub cierpią na astmę i zaburzenia alergiczne we wczesnym dzieciństwie. W przedmowie twierdzi się, że chociaż ciąża i wczesne macierzyństwo stanowią szczególny czas – często czas radości i spełnienia – matka i dziecko mogą stanąć przed ogromnymi wyzwaniami, jeśli mają astmę. Siłą tej książki jest jej logiczna organizacja: redaktorzy próbowali uczynić materiał prezentowanym klinicznie, jednocześnie dając czytelnikom solidne podstawy naukowe do podejmowania decyzji klinicznych. Na przykład pierwsze cztery rozdziały koncentrują się na fizjologii prawidłowej ciąży i dają czytelnikowi podstawę do zrozumienia problemów alergii i astmy u kobiet w ciąży. Jest oczywiste, że musimy jaśniej zrozumieć, w jaki sposób ciąża wpływa na fizjologię płuc, zarówno mechanicznie, jak i hormonalnie, jak również specyficzne ryzyko narzucone płodowi przez tę chorobę, a nawet jeszcze, leczenie tej choroby. Opieka nad kobietą w ciąży jest nie tylko dokuczliwym problemem w medycynie klinicznej; Tak samo cieszę się z rozdziału dotyczącego kwestii medycznych i prawnych, ponieważ jestem smutny, że jest to konieczne. Książka dotyczy funkcji płuc u zdrowych kobiet i kobiet chorych na astmę, ale czytelnicy skorzystaliby z szerszej i bardziej szczegółowej dyskusji na temat specyficznych zmian zachodzących podczas czynności płuc podczas ciąży.
Rozdział dotyczący utleniania płodu w odpowiedni sposób podsumowuje normalną fizjologię, chociaż nie ma związku między zdrowiem płodu a chorobą matek. Jednym z kluczowych problemów dotyczących internistów, ginekologa i pediatry jest stosowanie leków podczas ciąży i laktacji oraz jak wpływa na płód i noworodka. Jako pediatra wolałabym widzieć więcej dyskusji na temat tego, jak leki na astmę i terapia alergii wpływają na płód, a więcej na bezpieczeństwo leków podczas laktacji i karmienia piersią. Dyskusja na temat wpływu astmy na ciążę i wpływu ciąży na astmę jest jasna i bardzo pomocna, podobnie jak rozdział Michaela Shatza na temat specyfiki postępowania w astmie podczas ciąży.
Później książka koncentruje się na niemowlęciu, obejmującym czynniki genetyczne w zaburzeniach alergicznych, czynniki środowiskowe w rozwoju alergii oraz rolę profilaktyki w leczeniu alergii. Wolałabym więcej dyskusji na temat rozwoju astmy, co zrównoważyłoby dyskusję na temat chorób alergicznych i alergii w dzieciństwie; jest to fascynująca i ważna dziedzina, na której skupia się dziś wiele pracy w pediatrii. To samo uprzedzenie na korzyść pediatrii zmieniło moją reakcję na rozdział dotyczący chorego dziecka. Dwaj uznani eksperci światowi bardzo dobrze omawiają ten temat, ale nie zajmują się badaniem funkcji płuc u niemowląt ani rozwojem nadreaktywności dróg oddechowych u niemowląt i dzieci.
Ta książka pomoże tym, których głównym obowiązkiem jest leczenie niemowląt i kobiet w ciąży Autorzy bardzo dobrze radzą sobie z wyjątkowo złożonym obszarem, biorąc pod uwagę niedostatek książek dotyczących astmy lub alergii u dzieci i dorosłych.
Howard Eigen, MD
Riley Hospital for Children, Indianapolis, IN 46202

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: endodoncja mikroskopowa łódź, zróbmy sobie wnuka cda, piperine forte allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: endodoncja mikroskopowa łódź piperine forte allegro zróbmy sobie wnuka cda